Mistrovství školek dětí předškolního věku Slezská brána

Dne 16.1. 2019 se ve sportovní hale v Raškovicích uskutečnil již druhý ročník “Mistrovství školek dětí předškolního věku z regionu Slezská brána”. 

Po úvodním představení všech soutěžních družstev se mohlo začít. Tímto byly naše hry zahájené.

Olympiády se zúčastnily jednotlivé mateřské školy z regionu : Sviadnov, Nošovice, Paskov, Žabeň, Raškovice, Řepiště, Šenov, Václavovice, Vyšní Lhoty.

Bylo pro nás připraveno 17 disciplín, se kterými se děti vypořádaly jako opravdoví sportovci: Běh přes překážky, štafeta, hod na branku, přenášení míčku na pálce, skoky v pytli, přeskoky přes lavičku, hod na cíl, přítahy přes lavičku, slalom mezi kužely i tzv. trakaře, při kterých byla spolupráce obzvlášť důležitá.

Naši mateřskou školu šly reprezentovat děti ze třídy kočičky i pejska: Ondřej Tobola, Simonka Rybářová, Ivanka Janečková, Dominik Horníček, Ester Stanošková, Rostislav Bužek, Benjamín Backa, Vítek Koriťák, Matěj  Bílek, Gábinka Grundělová.

Náš pokřik:

 Ať je teplo,

nebo zima,

cvičení je vždycky prima.

My jsme děti z pohody,

užijem si závody.

Akci svou přítomností podpořil i pan starosta Mgr. David Novák. Svou účastí dokázal děti nadchnout k lepším sportovním výkonům.

Děti se naučily souhře a spolupráci ve družstvech, nahlas si fandily a i prohru či neúspěch vzaly „sportovně“. Ukončení olympiády proběhlo předáním medailí a účastnickým listem.  Malí sportovci projevili sportovního ducha a předvedli skvělé výsledky, ale zejména radost z pohybu a sportovní zápal.

Všichni se do soutěží s velikým nadšením a úsilím zapojili a celé dopoledne si velmi užili.

Tímto děkujeme všem organizátorům za úžasný zážitek.

 

Bc. Šárka Foldynová
učitelka MŠ