Říjen 2019 – Kočičky

Říjen- třída Kočička

Přichází podzim, který nás obdarovává svými plody. Děti budou poznávat, jaké ovoce a zelenina dozrává na našich zahrádkách a jak ji můžeme zpracovat a využít pro naše zdraví. Z dýní, které jsme vypěstovali na naší zahradě, si uvaříme polévku. Mezinárodní den zvířat oslavíme na jízdárně, kde se děti od chovatelky dozví mnoho zajímavých informací v péči o koně. Ve středu 1. 10. proběhne ve školce beseda pro předškolní děti na téma „Máme rádi zvířata“Nové informace o opicích a slonech se také děti dozvědí při výukovém programu v ZOO Ostrava, kde pojedeme 15.10. Medvědí pohádka ve školce děti potěší 24.10.

Podzim je časem odlétáním ptáků do teplých krajin i pouštěním draků. Děti budou poznávat,  že není drak, jako drak…10.10 také shlédneme  pohádku  O Karlíkovi  a drakovi.

Příroda nám nabízí mnoho příležitostí ke hrám a my společně budeme každé pondělí chodit hrát si do lesa a pozorovat proměny na podzim. V týdnu od 14.10 téma „Ekohraní“ přeneseme i do třídy. Ve čtvrtek 17.10 od 16.30hod. jste s dětmi srdečně zváni na „Ekohraní“ na zahradě mateřské školy.

Od října bude ve třídě Kočička Zdravá středa. Ráno budeme odšťavňovat  ovoce a zeleninu a po svačině budeme cvičit v tělocvičně ZŠ. Prosíme Vás, dejte v tento den dětem jablko, mrkev nebo jiné ovoce a zeleninu, vhodnou na odšťavňování. Do tělocvičny potřebují sportovní oblečení a obuv s bílou podrážkou, nejlépe v malém batůžku

Všechny bližší informace o akcích konaných ve školce se dozvíte na nástěnce u naší třídy.