Květen 2022 – Kočičky

Máma, táta, děti k tomu, rodina je, když jsme spolu. Naše činnosti zaměříme k poznávání struktury rodiny i vztahům v ní. Bude to měsíc setkávání i v naší školce, kdy 5.5. odpoledne přivítáme maminky i babičky na akci Odpoledne pro maminky a 11.5.odpoledne děti potěší pásmem písní , her, básní i cvičením „Od podzimu do léta“ všechny, kteří přijdou. Při rozhovorech o prarodičích a seniorech budeme u dětí posilovat prosociální chování.  Také 11.5.dopoledne navštívíme DPS, kde babičky a dědečky  potěšíme vystoupením s jarními písněmi a drobným dárkem.

Začíná měsíc, kdy v přírodě všechno kvete a voní,včelky vyletěly ze svých úlů, rodí se mláďátka. Při aktivitách si ověříme, zda je děti znají, poslechneme si o nich příběhy, zahrajeme pohádky. Využijeme tohoto krásného období k dlouhým procházkám, budeme se učit venku přímým pozorováním, které je dětem nejbližší.