Únor 2020 – Kočičky

Také v únoru budeme netrpělivě čekat na sníh, abychom si mohli vyzkoušet některé zimní sporty- sáňkování, bobování nebo bruslení.

Při tématických činnostech i cvičení se zaměříme na poznávání a uvědomění si vlastního těla, jeho funkci a poznatků o něm.

Čeká nás karnevalový týden, ve kterém se děti seznámí s tradicí karnevalů a masopustních průvodů v naší zemi. Ve středu 5.2.2020 dopoledne proběhne v prostorách školky karneval s myškou Klárkou a veverkou Terkou.

V tomto měsíci se rovněž zamyslíme nad příslovím- „Bez práce nejsou koláče“. Některá řemesla si vyzkoušíme (pekař, stolař, natěrač,švadlena, kadeřnice…).Ve spolupráci s rodiči budou děti prezentovat práci svých rodičů nebo prarodičů a sami nám mohou sdělit představu o tom, čím by chtěly být, až vyrostou.

Nezapomeneme ani na ptáčky, které budeme celý měsíc přikrmovat na zahradě i v lese.