Únor2021- Kočičky

Únor bílý, pole sílí…Budeme se těšit, že i v tomto měsíci si s dětmi užijeme sněhu při zimních radovánkách, které tak děti mají rády a při kterých se zlepšuje jejich pohybová zdatnost a přináší všem spoustu zábavy. V tomto měsíci budeme poznávat život Eskymáků, děti se seznámí s jejich způsobem života a se zvířaty, které v arktických oblastech žijí.

 V „Týdnu řemesel“ si praktickými aktivitami a činnostmi  některé vyzkoušejí a budou poznávat jejich důležitost v našem životě.

 V týdnu od 15.2.proběhne Karnevalový týden, ve kterém děti poznají  tradici  Karnevalů a  Masopustních průvodů. V pátek 19.2 dopoledne budou mít možnost přijít do školky v karnevalové masce a zúčastnit se Karnevalu s různými hrami a soutěžemi.

 Poslední únorový týden se zaměříme na pět našich věrných kamarádů- smyslů, které si v praktických hrách vyzkoušíme a poznáme tak, zda umíme vnímat hmatem, sluchem, čichem, zrakem a jak je to těžké, když někteří lidé mají některý smysl poškozený. Vyzkoušíme si také chuť na různých potravinách.

Pravidelně budeme také přikrmovat ptáčky na naší zahradě a chodit na dlouhé vycházky do lesa.