Říjen 2020 – Myšky

Měsícem ŘÍJEN nás provede pohádka „Boudo, budko, kdo v tobě přebývá“. První týden se seznámíme s myškou Hrabalkou, žabkou Kuňkalkou a jejich novým domečkem. Další týden zjistíme, že už ani zajíček Ušáček není sám.

Třetí týden se do domečku nastěhuje vlček Šedý boček a naučí nás odvaze. Poslední týden do budky zavítá medvěd Všechno sněd a dozvíme se, jak má medvěd  a další lesní zvířátka na podzim napilno.

Seznámíme se s pohádkou „Boudo budko, kdo v tobě přebývá“, pohádku budeme poslouchat a pokusíme se s dětmi o jednoduchou dramatizaci. Budku postavíme z velkých papírových cihliček, budeme se učit spolupráci s kamarády.  Seznámíme s obrázky, plyšovými loutkami zvířátek, které se v budce zabydlely a dozvíme se něco zajímavého z jejich zvířecího života.

Naučíme se nové písníčky, tanečky, pozdrav sluníčku. Ty co máme rádi z minula si budeme opakovat.
Obtiskneme si stopy zvířátek, budeme se je učit rozeznávat. Pomocí různých výtvarných technik si namalujeme a vyrobíme naše oblíbená zvířátka.
Budeme pozorovat změny podzimní přírody, posbíráme si přírodniny do průhledných kyblíků, které budeme pozorovat lupami, okem. Přírodniny využijeme k výtvarných a pohybovým činnostem.

Zaměříme se na  procvičování chůzi ve dvojicích, abychom se mohli bezpečně vydat na průzkum okolí Mateřské školy.