Únor, březen, duben 2021 – Myšky

Únor ve třídě Myšky

„Dnes je svátek – velký bál, děti mají karneval …“ Toto téma nás provázelo začátkem února. Děti se těšily, až si vyrobí masky zvířátek a slavnostně si společně nazdobí třídu. Také si protáhly tělíčko při různých hrách, tancích a soutěžích. Zima  nám nabídla spoustu času, abychom se mohli vydávat na výpravy do okolí naší školky, pozorovat a zkoumat sníh a zamrzlé kaluže.

Březen, duben ve třídě Myšky

I když máme naši školičku zavřenou chystáme pro děti různé aktivity na doma i na ven, tak, aby se mohli rodiče inspirovat a s dětmi se pobavit.

A až se vrátíme do naší školičky naše milé myšičky, budeme se radovat, že jsme se setkali a společně si hrát a učit se novým věcem: „Březen za kamna vlezem, duben, ještě tam budem“, tak touto lidovou pranostikou se doufáme nebudeme muset řídit a začneme se častěji vydávat na průzkumné výpravy na různá místa naší obce a poznávat ji. Budeme pozorovat probouzející se přírodu a kochat se její krásou. Naším cílem bude najít skřivánka a poslechnout si jeho zpěv. Vždyť podle další březnové pranostiky si skřivan musí vrznout, i kdyby měl zmrznout.

You need to add a widget, row, or prebuilt layout before you’ll see anything here. 🙂