Veliký je svět,
rozkvetlá je louka,
z úlu voní med,
pavouk sítě souká.
Jdeme na výlet,
celá louka kvete.
Poznáváme svět,
pavouk sítě plete.
Zbývá už jen měsíc do letních prázdnin. V měsíci červnu si budeme užívat kamarádů a nadcházejícího teplého počasí.
Oslavíme s dětmi Mezinárodní den dětí, vydáme se hledat poklad. Popovídáme si o kamarádství a o tom, jak jsme každý jedinečný a každý máme svou hodnotu.
Budeme si vyprávět o vesmíru – děti se dozví – proč slunce zapadá, proč se Zemi říká „Modrá planeta“, budeme si vyprávět o hvězdách, planetách, proč Měsíc neustále mění tvar, proč se lidé vydávají do Vesmíru.
Hodně času i nadále budeme trávit venku pozorováním a experimentováním v přírodě. Popovídáme si o životě v lese, u vody, na louce.
Hurá, léto! Konečně je tu! Období třešní, jahod, vůně sena, vodních radovánek, výletů a dovolených.
Než se však vytoužené prázdniny dostaví, je ještě třeba splnit na konci školního roku spoustu povinností.
21. června v 16 hodin proběhne – Slavnostní rozloučení s předškoláky.
Budoucím školákům popřejeme hodně štěstí, úspěchů a radosti na jejich školních, ale i životních cestách.