Pejsci – Podzimní zahrada u pana Volného ve Sviadnově – 23.10. 2020

Podzimní Projektové dny na třídě Pejsek pokračují:
Podzimní zahrada u pana Volného ve Sviadnově – 23.10. 2020

Byl pátek a už jsme se nemohli dočkat na vycházku spojenou s prohlídkou zahrady.

„Zahrada se na podzim vybarvuje do sytých, jiskřivých barev listí stromů a keřů. Už dozrála jablka, hrušky, švestky, rybíz a angrešt. Všechno ovoce už je sklizeno“, řekl pan Volný. Dozvěděli jsme se, že všechno musí být sklizeno než přijdou přízemní mrazíky a celá zahrada se musí před příchodem zimy uklidit.

Každý kousek zahrady byl něčím výjimečný, připadali jsme si jako v pohádce.

Procházku malým lesíkem  po vyznačených cestičkách jsme si několikrát zopakovali, poznávali jsme části stromu a také to, co všechno stromy potřebují ke svému růstu. Seznámili jsme se s nově vysázenými jehličnatými stromky, pocházejícími z celého světa. Uměle vytvořené jezírko se dětem velmi líbilo. Seznámili jsme se s okrasnými rybičkami, dozvěděli jsme se, jak se o rybičky v zimě staráme.

Také jsme se dozvěděli, že v hromadách kompostu si doupata vytváří bělozubka bělobřichá, jejíž samičky do brzkého jara vodí svá mláďata a vytvářejí malý, na všechny strany čenichající vláček.

Pak nastal čas se s panem Volným rozloučit, poděkovat mu, že nám už podruhé umožnil pozorovat jeho  zahrádku v různých ročních obdobích.

Děkujeme také mamince, paní Talpové, že nám takovou mini exkurzi na podzimní zahrádce u pana Volného zprostředkovala.