Myšky

Bc. Slípková Markéta

Tel.: +420 604 777 460

Charakteristika třídy Myška

Ve třídě Myška je zapsáno 18 dětí z toho 11 děvčat a 7 chlapců. Ve své každodenní činnosti vycházíme z našeho školního vzdělávacího programu „ Jen si, děti, všimněte  co je krásy na světě…..

Třídním programem nás bude provázet Myška Hryzalka. Každé úterý s dětmi odšťavňujeme ovoce.

Naším cílem je prostřednictvím hry a zábavy vytvořit přirozené prostředí, ve kterém se dítě bude cítit dobře a bude tak moci rozvíjet svou jedinečnou osobnost. Děti se učí základním sociálním a hygienickým návykům a zdokonalují sebeobslužné činnosti.

Něco o nás:

Červen 2021 – Myšky

Červen ve třídě Myšička bude ve znamení pohádek a radosti z přicházejícího léta. Pohádkové bytosti nás budou provázet všemi zábavnými a vzdělávacími aktivitami. Také se budeme věnovat tématu cestování. Děti se seznámí s názvy dopravních prostředků a kde se s nimi mohou setkat. Také se seznámíme se základními pravidly bezpečnosti venku, na silnici, na vycházce, v lese a všude tam, kde se budeme pohybovat.

Květen 2021 – Myšky

Květen u myšiček Máma, táta, děti k tomu, rodina je, když jsme spolu… Měsícem Květen nás provede téma všem dětem blízké. Budeme si povídat o rodině a našich nejmilejších.

Únor, březen, duben 2021 – Myšky

Únor ve třídě Myšky „Dnes je svátek – velký bál, děti mají karneval …“ Toto téma nás provázelo začátkem února. Děti se těšily, až si vyrobí masky zvířátek a slavnostně si společně nazdobí třídu. Také si protáhly tělíčko při různých hrách, tancích a soutěžích. Zima  nám nabídla spoustu času, abychom se mohli vydávat na výpravy do okolí naší školky, pozorovat a zkoumat sníh a zamrzlé kaluže.

Leden 2021 – Myšky

V lednu budeme s dětmi objevovat krásy zimy. Víme, že né každá malá myška je z příchodu chladného počasí nadšená, ale společně si ukážeme, že i toto období je krásné a může nás spoustu naučit.

Prosinec 2020 – Myšky

Prosinec k nám přichází vůbec nic mu neschází… Prosinec prožijeme v duchu tradic. Společně prožijeme kouzlo nejkrásnějšího období v roce. Budeme poznávat hodnoty vztahu k rodině, učit se projevovat lásku ke svým bližním a také kamarádům v Mš. Prožijeme radost z obdarovávání nejen dárky. Naučíme se mnoho novým tradičních vánočních písní a říkanek.

Listopad 2020 – Myšky

Listopad, listopad, lísteček mi na dlaň spad. Zlatý lístek z javora, zima už jde do dvora. Začal listopad a děti ze třídy myšky stále objevují nové věci, které se ve školce mohou dělat. I když se na podzim počasí občas zamračí a nebude svítit sluníčko budeme chodit objevovat tajemství podzimní zahrady a okolí mateřské školy- park.

Říjen 2020 – Myšky

Měsícem ŘÍJEN nás provede pohádka „Boudo, budko, kdo v tobě přebývá“. První týden se seznámíme s myškou Hrabalkou, žabkou Kuňkalkou a jejich novým domečkem. Další týden zjistíme, že už ani zajíček Ušáček není sám.