Prosinec 2020 – Myšky

Prosinec k nám přichází vůbec nic mu neschází… Prosinec prožijeme v duchu tradic. Společně prožijeme kouzlo nejkrásnějšího období v roce. Budeme poznávat hodnoty vztahu k rodině, učit se projevovat lásku ke svým bližním a také kamarádům v Mš. Prožijeme radost z obdarovávání nejen dárky. Naučíme se mnoho novým tradičních vánočních písní a říkanek.

4.12. budeme vyhlížet Mikuláše a užijeme si zábavné dopoledne plné her a radosti. Mikulášská nadílka nás nemine. S tímto obdobím souvisí často obávané setkání s čertem, ale nemusíte mít obavy, k nám do školky ho nepozveme, protože všechny naše  myšičky, si zaslouží velikou pochvalu za svou snahu. Zařádíme si u čertovské říkanky a písničky, ale dobře víme, že pak čerty pošleme zase zpátky do pohádky.

Jak  už to bývá ani ve školce nevynecháme vánoční úklid, pečení, zdobení, zkrátka vše co ke svátkům patří. Děti se budou moci, podle svých možností, do všech aktivit zapojit. Všechny činnosti povedou k rozvoji schopnosti spolupráce, sounáležitosti s kolektivem, rodinou, samostatnosti, fantazie. Zkrátka budeme mít ruce plné práce a srdíčka plná očekávání.