Střípky ze školky

Projektový týden na třídě Pejsek – Třídíme odpad, Den Země

Den Země ( K. Konvalinová) Dnes má svůj den naše krásná Zem. Pečuj o ní tak, jak nejlépe znáš, ať zem je stále veselá a zdravý domov máš.   Počasí nám sice úplně nepřálo, ale i přesto jsme si tento týden náramně užili. Třídili jsme odpady a oslavili jsme Den Země.

TŘÍDA KOČIČKA – PROJEKTOVÝ TÝDEN – NAŠE ZEMĚ SLAVÍ SVÁTEK

Den Země připadá na 22.dubna, proto jsme se celý týden s dětmi zaměřili na téma Život na naší planetě. Dětem jsme kladli otázky k zamyšlení – Co potřebujeme k životu? Čím člověk ubližuje Zemi?

Myška – karnevalové veselí

Děti z třídy Myška celý druhý únorový týden prožívaly karnevalovým veselím. Vyráběly si masky zvířátek a zatancovaly si zvířecí tance. Nejzábavnějšími chvilkami byly hry a soutěže s nafukovacími balónky. Děti se balónků nemohly nabažit a chtěly s nimi i spinkat. Vyvrcholením celého týdne byl karnevalový rej v pátek dopoledne. Všechny děti i učitelky přišly v maskách a vzájemně se poznávaly kdo je kdo. Navštívil nás pan policista, Bořek stavitel, mráček dorazily i princezny, včelka, myška a přímo z dostihů přijela i žokejka na koni. Dětem se líbila i naše hostina, kdy se zdravými dobrůtkami posilnily k dalším hrám a soutěžím. Vše probíhalo v příjemné atmosféře a už teď se těšíme na příští karneval. 

KARNEVAL VE TŘÍDĚ KOČIČKA

Ve třídě kočička probíhal od pondělí 15.2.2021 karnevalový týden. Děti se seznámily s tradicí masopustu a karnevalových průvodů. Společně jsme si vyzdobili třídu v barvách duhy. V průběhu týdne si děti mohly vyrobit škrabošky, karnevalové klobouky nebo obličejové masky. V pátek vyvrcholil týden maškarním bálem v maskách. Hráli jsme zábavné karnevalové hry, soutěže, tančili jsme a uspořádali módní přehlídku. Pro rodiče jsme z tohoto dne natočili karnevalové video.

Střípky – únor 2021 – Pejsek

V měsíci únoru se děti na třídě Pejsek seznamovali s různými profesemi, řemesly. Chlapci si vyzkoušeli práci se dřevem, měřili délky, zatloukali hřebíky, vyzkoušeli si aku vrtačku a rozvíjeli tak manuální zručnost. Hráli si na lékaře, policisty, učitele, záchranáře, stavbaře a hasiče. Děvčata si vyzkoušela profese kadeřnic, kosmetiček, lékařek, číšníků, zdravotních sestřiček, učitelek, lékárnic a prodavaček. Velký úspěch byl, když děti na třídě Pejsek dostaly od paní ředitelky nový uklízecí set a žehlící prkno. Rázem se celá třída změnila v úklidovou firmu a pro děti se tato  hra stala nejoblíbenější činností.

KARNEVAL NA BERUŠCE

V pátek 19.2. se v MŠ uskutečnil na všech třídách karneval.

Lednové projektové dny na třídě Pejsek

S dětmi jsme využili zimního počasí, napadaného sněhu, se kterým jsme experimentovali, děti si zkusily různé pokusy – barevný led, ledové sáčky s přírodninami, malování ve sněhu nebo třeba solné krystaly, které pozorujeme dodnes ve třídě. Děti se seznamovaly s různým skupenstvím vody, pozorovaly sníh lupou. S dětmi jsme trávili co nejvíce času venku, abychom si sněhu užili. Děti stavěly sněhuláka, také si zkusily postavit Íglu, seznámily se prostřednictvím prožitkového učení s Inuity. Několikrát jsme si zašli zabobovat na kopec pod Štandlem. V mrazivém počasí jsme mysleli i na zvířátka, kterým jsme pravidelně nosili do krmelce a zásypu ovoce a zeleninu a ptáčkům zavěšovali zrní. Děti byly velmi zvídavé a všichni jsme si to moc užili 😊

Zimní hrátky v Berušce

Zimní hrátky v Berušce Dětičky z naší školky využily zahradu a blízké okolí  k zimním hrátkám. Děti se věnovaly tvoření a stavbě sněhuláků a zvířátek ze sněhu, ale i zkoumání a experimentování se sněhem. Při svých hrátkách nezapomněly ani na ptáčky v zimě, kterým připravily plno dobrůtek.

PROJEKTOVÝ TÝDEN- TŘÍDA KOČIČKA- PTÁČKŮM V ZIMĚ POMÁHÁME

V minulých dnech venku nasněžilo a děti pozorovaly ptáčky z okna, kteří hledali potravu. Rozhodli jsme se proto, že jim připravíme semínkové dobroty. Společně jsme vyrobili ze semínek, loje a šišek závěsné kuličky, které jsme pověsili na terasu a mohli tak pozorovat, kteří ptáčci tam přiletí. Pozorováním jsme poznali kosa, vrabce, sýkoru i straku.

BERUŠKY- PROJEKTOVÉ DNY – OSLAVA SVÁTKU SVATÉHO MARTINA- 11.11.

SPOLEČNĚ JSME SE S DĚTMI SEZNÁMILI S LEGENDOU O SV. MARTINOVI , POMOCÍ LOUTKY SV. MARTINA A KONÍKA. Seznámili jsme s tradicemi vázanými k tomuto svátku – pečení husy, pečení svatomartinského pečiva, očekávání prvních sněhových vloček….