Pejsci

Bc. Podstavková Jana

Asistent pedagoga: Iveta Rüdrichová

Tel.: +420 603 862 313

Třídu pejsek navštěvuje 23 dětí, z toho 10 dívek a 13 chlapců.

• V letošním školním roce děti navštěvují:
  • Každé úterýZvídálek  – příroda, pole, les
  • Každý čtvrtek  –   Tělesná výchova v ZŠ Sviadnov,

Ve své každodenní činnosti vycházíme z našeho školního vzdělávacího programu „ Jen si, děti, všimněte  co je krásy na světě…..“. Třídním programem Pejsky provází skřítek Medovníček.

Naším cílem je vytvořit z každého dítěte osobnost, která je zdravě sebevědomá, vstřícná, komunikativní, toužící po nových vědomostech, dovednostech a zážitcích.

Duben 2022 – Pejsci

Tento měsíc bude pro předškoláky významný a důležitý, protože je čeká zápis do první třídy. První týden v tomto měsíci začneme tématem zvířátka a jejich mláďátka, jelikož se na jaře rodí nové přírůstky.

Únor 2022 – Pejsci

Zimní sporty a olympiáda V tomto měsíci proběhnou Zimní olympijské hry, které se stanou součástí našeho života ve školce. Děti se dozvědí, co vlastně jsou, jejich význam a poslání. Společně budou poznávat některé naše sportovce i zjišťovat, jak se jim v olympijském klání daří.

Leden 2022 – Pejsci

Ze sněhu jsem chytrý klouček, na hlavě mám hrnek klobouček. Přišel jsem dnes, děti, k Vám, úkoly pro Vás tady mám. A kdo správně odpoví, velkou radost mi způsobí. V měsíci lednu si budeme s dětmi povídat o tom, kdo byli Tři králové. Budeme si všímat krás zimy, probouzet zájem dětí o zimní hry, sporty jako je lyžování, bruslení, ale i koulování, nebo jízda na saních. Děti se dozví, že pohyb na čerstvém vzduchu je velmi zdravý a prospívá našemu tělu. Na interaktivní tabuli budou děti sestavovat obrázky, plnit „Sněhulákovy úkoly“ – procvičíme si barvy, tvary, číselné a matematické pojmy. Zaměříme se na hlásky a slabiky.

Prosinec 2021 – Pejsci

Na vánoční stromeček, zavěsím si zvoneček. Zvoneček ten krásně zvoní a stromeček pěkně voní. Rozkrojíme jablíčko,  vítej u nás, hvězdičko. Sejdeme se s tátou, mámou,  budeme se smát a dárečky pod stromečkem budeme si rozdávat.

Listopad 2021 – Pejsci

Tak končí nám říjen, ten říjen barevný. Kdy stromy měly listy, listy krásné jak barvičky jasné. Žlutá, hnědá, zelená, to barva podzimu je, sláva, a teď tu bude listopad, co zimu nám vždy dává. Ty stromy jsou zas bez listů a listopad nám pošeptal, že zas tu máme zimu. A stromy se nám zahalí do hedvábného stínu.

Říjen 2021 – Pejsci

Kapky deště bez nesnází podzimem nás doprovází. Vítr studený už je, barevné listí poletuje. Do teplých krajin ptáci letí, pojďte se podívat, děti.

Září 2021 – Pejsci

Do Pejska se těšíme s radostí tam běžíme… čekají nás kamarádi hrajeme si spolu rádi. Malujeme, kreslíme, zpíváme a cvičíme stříháme a lepíme stavebnice stavíme. Učíme se hodní být, kamarády nezlobit…

Červen 2021 – Pejsci

Veliký je svět, rozkvetlá je louka, z úlu voní med, pavouk sítě souká. Jdeme na výlet, celá louka kvete. Poznáváme svět, pavouk sítě plete. Zbývá už jen měsíc do letních prázdnin. V měsíci červnu si budeme užívat kamarádů a nadcházejícího teplého počasí.

Květen 2021 – Pejsci

Mámo, mámo, maminko, pousměj se malinko, já ti dárek nachystám, hodně lásky přimíchám. V měsíci květnu si s dětmi budeme povídat o rodině, mezilidských vztazích, připomeneme si, že je důležité mít někoho rád, nezapomínat na vlídné slovíčko a vzájemné porozumění. Společně také nachystáme překvapení pro maminky 😊

Duben 2021 – Pejsci

Víte, co se v dubnu stalo? Květy pučí, je tu jaro! Prší, sněží, slunce svítí, rozkvétá i první kvítí. Chvíli teplo, pak zas chlad – s tím musíme počítat.