Pejsci

Věra Ručková

Asistent pedagoga: Iveta Rüdrichová

Tel.: +420 603 862 313

Třídu pejsek navštěvuje 23 dětí, z toho 10 dívek a 13 chlapců.

• V letošním školním roce děti navštěvují:
  • Každé úterýZvídálek  – příroda, pole, les
  • Každý čtvrtek  –   Tělesná výchova v ZŠ Sviadnov,

Ve své každodenní činnosti vycházíme z našeho školního vzdělávacího programu „ Jen si, děti, všimněte  co je krásy na světě…..“. Třídním programem Pejsky provází skřítek Medovníček.

Naším cílem je vytvořit z každého dítěte osobnost, která je zdravě sebevědomá, vstřícná, komunikativní, toužící po nových vědomostech, dovednostech a zážitcích.

Něco o nás:

Listopad 2021 – Pejsci

Tak končí nám říjen, ten říjen barevný. Kdy stromy měly listy, listy krásné jak barvičky jasné. Žlutá, hnědá, zelená, to barva podzimu je, sláva, a teď tu bude listopad, co zimu nám vždy dává. Ty stromy jsou zas bez listů a listopad nám pošeptal, že zas tu máme zimu. A stromy se nám zahalí do hedvábného stínu.

Říjen 2021 – Pejsci

Kapky deště bez nesnází podzimem nás doprovází. Vítr studený už je, barevné listí poletuje. Do teplých krajin ptáci letí, pojďte se podívat, děti.

Září 2021 – Pejsci

Do Pejska se těšíme s radostí tam běžíme… čekají nás kamarádi hrajeme si spolu rádi. Malujeme, kreslíme, zpíváme a cvičíme stříháme a lepíme stavebnice stavíme. Učíme se hodní být, kamarády nezlobit…

Červen 2021 – Pejsci

Veliký je svět, rozkvetlá je louka, z úlu voní med, pavouk sítě souká. Jdeme na výlet, celá louka kvete. Poznáváme svět, pavouk sítě plete. Zbývá už jen měsíc do letních prázdnin. V měsíci červnu si budeme užívat kamarádů a nadcházejícího teplého počasí.

Květen 2021 – Pejsci

Mámo, mámo, maminko, pousměj se malinko, já ti dárek nachystám, hodně lásky přimíchám. V měsíci květnu si s dětmi budeme povídat o rodině, mezilidských vztazích, připomeneme si, že je důležité mít někoho rád, nezapomínat na vlídné slovíčko a vzájemné porozumění. Společně také nachystáme překvapení pro maminky 😊

Duben 2021 – Pejsci

Víte, co se v dubnu stalo? Květy pučí, je tu jaro! Prší, sněží, slunce svítí, rozkvétá i první kvítí. Chvíli teplo, pak zas chlad – s tím musíme počítat.

Březen 2021 – Pejsci

Když se březen vydaří, je to krásné předjaří. Když se projdeš trochu venku, hned narazíš na sněženku. Ptáci si už zpívají, příchod jara vítají. Už aby tu jaro bylo, sluníčko nás potěšilo!

Únor 2021 – Pejsci

Trubka troubí, vytrubuje, s bubínkem nám oznamuje, masopust zas přišel k nám, ten rej masek dobře znám. Medvěd s dětmi radost mají, muzikanti k tanci hrají.

Leden 2021 – Pejsci

Hrajeme si na Tři krále, kdo chce, ať jde s námi dále, vezměte si čepici, projdeme se vánicí. Snížek padá na čepice, přidá se i fujavice, snad stihneme večeři, než se venku zešeří.

Prosinec 2020 – Pejsci

Vánoce už jsou zpátky, vychutnáme si ty svátky. Láska všude panuje, každý se raduje. Všechny blízké doma máme, kouzlo Vánoc spolu prožíváme.