Pejsci

Vendula Beranová
Věra Ručková

Tel.: +420 603 862 313

Třídu pejsek navštěvuje 21 dětí.

• V letošním školním roce děti navštěvují:
  • Každé úterýZvídálek  – příroda, pole, les
  • Každý čtvrtek  –   Tělesná výchova v ZŠ Sviadnov,

Ve své každodenní činnosti vycházíme z našeho školního vzdělávacího programu „ Jen si, děti, všimněte  co je krásy na světě…..“. Třídním programem Pejsky provází skřítek Medovníček.

Naším cílem je vytvořit z každého dítěte osobnost, která je zdravě sebevědomá, vstřícná, komunikativní, toužící po nových vědomostech, dovednostech a zážitcích.

Něco o nás:

Červen 2021 – Pejsci

Veliký je svět, rozkvetlá je louka, z úlu voní med, pavouk sítě souká. Jdeme na výlet, celá louka kvete. Poznáváme svět, pavouk sítě plete. Zbývá už jen měsíc do letních prázdnin. V měsíci červnu si budeme užívat kamarádů a nadcházejícího teplého počasí.

Květen 2021 – Pejsci

Mámo, mámo, maminko, pousměj se malinko, já ti dárek nachystám, hodně lásky přimíchám. V měsíci květnu si s dětmi budeme povídat o rodině, mezilidských vztazích, připomeneme si, že je důležité mít někoho rád, nezapomínat na vlídné slovíčko a vzájemné porozumění. Společně také nachystáme překvapení pro maminky 😊

Duben 2021 – Pejsci

Víte, co se v dubnu stalo? Květy pučí, je tu jaro! Prší, sněží, slunce svítí, rozkvétá i první kvítí. Chvíli teplo, pak zas chlad – s tím musíme počítat.

Březen 2021 – Pejsci

Když se březen vydaří, je to krásné předjaří. Když se projdeš trochu venku, hned narazíš na sněženku. Ptáci si už zpívají, příchod jara vítají. Už aby tu jaro bylo, sluníčko nás potěšilo!

Únor 2021 – Pejsci

Trubka troubí, vytrubuje, s bubínkem nám oznamuje, masopust zas přišel k nám, ten rej masek dobře znám. Medvěd s dětmi radost mají, muzikanti k tanci hrají.

Leden 2021 – Pejsci

Hrajeme si na Tři krále, kdo chce, ať jde s námi dále, vezměte si čepici, projdeme se vánicí. Snížek padá na čepice, přidá se i fujavice, snad stihneme večeři, než se venku zešeří.

Prosinec 2020 – Pejsci

Vánoce už jsou zpátky, vychutnáme si ty svátky. Láska všude panuje, každý se raduje. Všechny blízké doma máme, kouzlo Vánoc spolu prožíváme.

Listopad 2020 – Pejsci

Obloha je šedivá, jak kožíšek myšky, veverky si na zimu schovávají šišky. Listí už je na zemi, dělá cesty zlaté, po nich podzim přichází: „Tak tady mě máte!“

Říjen 2020 – Pejsci

Já se prosím PODZIM jmenuju, s podzimními mraky cestuju. Ťuky – ťuky, vidím tu dva kluky, jestlipak si se mnou chtějí hrát?  Kde zastavím – trochu čaruju, trochu kouzlím, trochu maluju. Mám tu pro ně papírové koně, draky taky, ty já dělám rád.

Září 2020 – Pejsci

Barvínek a Medovníček, skřítkové jsou veselí. Mají klíčky od srdíček,  pohádku Vám nadělí. Někdy delší, jindy kratší. Dřív, než zvonek zaklinká, udělá Vám konec sladší od maminky pusinka. Po prázdninách jsme se sešli ve školce s úsměvem, přivítali jsme nové kamarády/kamarádky. Společně si vytvoříme pravidla naší třídy, která budeme s důsledností dodržovat a zpečetíme svým podpisem. Seznámíme se s prostory třídy, prozkoumáme nové hry, pomůcky ve třídě. Ve třídě máme novou interaktivní tabuli, se kterou naučíme pracovat.  Bude to zábava! Při procházkách poznáme okolí a zákoutí, seznámíme se blíže se Skřítkem Medovníčkem, který se k nám přišel schovat před pomalu se blížící zimou z lesa. V lese možná najdeme i jeho domeček! V září nás čeká spoustu dobrodružství. Zkusíme si jízdu na koních, přijede za námi divadlo Myšky Klárky a Veverky Terky. Také nás čeká návštěva ZOO v Ostravě a výukový program ve Světě techniky. Společně se třídami Berušky a Kočičky pojedeme na výlet na Bílou, kde si to všichni moc užijeme 😊