PROJEKTOVÝ TÝDEN – PTÁČCI V ZIMĚ-TŘÍDA KOČIČKA

V tomto zimním období nezapomínáme na ptáčky. Děti donesly mnoho semínek, vhodných na přikrmování ptáčků v zimě a společně jsme jim připravili z kokosového tuku a různých semínek na borovicové šišce opravdovou dobrotu. Semínkovou šišku si děti vzaly domů na svoji zahradu nebo oblíbený strom, kde ji pověsily a mohly ptáčky pozorovat. Celý týden mohly děti ptáčky skládat z částí, počítat je, porovnávat počet, velikost. Seznámily se s ptačím sudoku, malovaly je, tvořily krmítka s ptáčky z přírodních materiálů. Naučily se několik písní i říkadla s logopedickým zaměřením.

Při vycházkách jsme ptáčky pozorovali a poznávali, třeba vrabce, sýkoru, holuba i kosa, poslouchali jejich zpěv a našli krmítka i budky, sloužící k jejich hnízdění. Vyzvali jsme rodiče, aby pomohli dětem připravit prezentaci o nějakém ptáčkovi. Byly jsme příjemně překvapeny, kolik rodičů se s dětmi zapojilo. Při hře Na opravdovou školu jednotlivé děti svou prezentaci předvedly před svými kamarády. Zdokonalily se tak v samostatnosti i v mluveném projevu a my ostatní se dozvěděli nové a zajímavé informace. Na závěr projektu děti shlédly dokument o ochraně ptáků v Beskydech.

Tento projekt byl úspěšný a děti zaujal také díky aktivitě a pomoci rodičů, za což jim děkujeme.