Září 2021 – Myšky

Ve třídě Myšička v září přivítáme ty nejmenší děti. Veškeré aktivity ve třídě jsou přizpůsobeny tomu, aby děti mohly zažívat pocit bezpečí a také to, že je o ně postaráno. Současně se snažíme, aby děti nabývaly vědomí, že už jsou dost velké na to, aby si nejdůležitější věci pro sebe dokázaly zajistit, nebo požádat o pomoc. Paní učitelky jsou připravené dětem podat pomocnou ruku, aby přechod z rodinného prostředí zvládly co nejvíce v pohodě.

Děti se budou seznamovat s prostory třídy, školky, zahrady a nejbližšího okolí. Budou přivykat dennímu režimu v mateřské školy a zvykat si na opakující se rituály. Společně budeme zpívat a tancovat a vzájemně se při hrách poznávat. Postupně si zavedeme pravidla pro spokojené soužití ve třídě.