KOČIČKA- PROJEKTOVÉ DNY – OSLAVA SVÁTKU SVATÉHO MARTINA- 11.11.

Děti se seznámily s tradicí svátku svatého Martina, s pranostikami i s legendou o vojákovi, který pomohl chudému žebrákovi. Děti si v rámci projektu „Ze všeho lze něco vyrobit“ vyrobily z papírových ruliček, dřevěných kolíčků a zbytků vlny koníky.

S písní Už Martin na bílém koni a s rolničkami kolem pasu jsme si na koníky zahráli. Děti s radostí a nadšením se zapojily do pečení perníkových podkov,  které si ozdobily mandlemi i do přípravy ekologické plastelíny, ze které si vyrobily podkovu pro štěstí. Vyvrcholením projektu byla návštěva Jízdárny, kde jsme se byli ve středu 11.11. podívat, jestli tam náhodou neuvidíme bílého koně, třeba od Martina. Společně s rodiči si doma do batůžků připravily ovoce, zeleninu i suché pečivo pro koníky. Když na Jízdárně děti uviděly bílého koně, byly nadšené. Koníky jsme si prohlédli a nechali jim dobroty, které jsme jim přinesli.

Přesto, že letos nepřijel Martin na bílém koni nepřijel, děti měly krásný prožitkový týden.