PROJEKTOVÝ TÝDEN- TŘÍDA KOČIČKA- PTÁČKŮM V ZIMĚ POMÁHÁME

V minulých dnech venku nasněžilo a děti pozorovaly ptáčky z okna, kteří hledali potravu. Rozhodli jsme se proto, že jim připravíme semínkové dobroty. Společně jsme vyrobili ze semínek, loje a šišek závěsné kuličky, které jsme pověsili na terasu a mohli tak pozorovat, kteří ptáčci tam přiletí. Pozorováním jsme poznali kosa, vrabce, sýkoru i straku.

V průběhu celého týdne jsme si o nich povídali, poznávali jejich typické znaky, výtvarně je ztvárnili. Ve spolupráci s rodiči jsme dostali nejen krmení pro ptáčky na dlouhou dobu, ale také dvě krmítka, která jsme umístili na strom na zahradě. Děti pravidelně krmítka kontrolují a přikrmují naše ptáčky.  Již vědí, že tak zůstanou na naší zahradě a na jaře nás budou obveselovat svým zpěvem a pomůžou také v boji proti škůdcům.

Ve Zvídálkovi jsme nezapomněli ani na lesní ptáčky,za kterými jsme se vypravili k bažantímu krmelci. Měli jsme štěstí a právě u něj jsme potkali myslivce, který bažanty přikrmoval. Dětem odpovídal na jejich zvídavé otázky, vysvětlil jim, proč je důležité přikrmování zvěře v zimě a proč tam mají zvířátka i sůl. Pochválil děti za to, že ptáčkům donesly lojové a semínkové dobroty a daroval jim parůžek od srnečky a naučné časopisy Malý myslivec s mnoha zajímavými informacemi a úkoly.  Celý týden se vydařil a děti prožitkovým učením získaly mnoho nových informací.