Prosinec 2019 – Kočičky

Nastává nám poslední měsíc v roce 2019. Měsíc očekávání, pro děti snad nejkrásnější měsíc v roce.

V tomto období se děti seznámí s českými vánočními tradicemi a zvyky, vyslechnou si biblický příběh a budeme se snažit, abychom společně příjemně prožili celé období Adventu.

Již 4.12. děti shlédnou Mikulášskou pohádku a dostanou mikulášský balíček.

S dětmi si upečeme perníčky, vyrobíme svícen, vánoční ozdobu.

Ve středu 11.12. půjdeme s děvčátky zatančit a zazpívat našim seniorům do Ondráše, kde od 16.00 hodin mají vánoční posezení.

Ve čtvrtek 12.12. v 15.30hodin vás srdečně zveme na vánoční tvoření s dětmi. Děti vám zahrají Vánoční pohádku, zazpívají koledy i zatančí. Společně si ozdobíte medové perníčky, vyrobíte ozdobu na stromeček nebo vánoční přání.

V pondělí 16.12. půjdeme ve Zvídálku s Lojzíčkem i Madlenkou popřát hezké Vánoce i našim zvířátkům. Do krmelce jim přineseme jablíčka a mrkev, nasbírané kaštany i ořechy a zrníčka pro ptáčky. Budeme  si povídat také na téma-Odkud jsi, vánoční stromečku?

Ve čtvrtek 19.12. děti uvidí divadelní pohádku O veselém vánočním stromečku. V tento den také dostanou pod stromeček nové hračky na jednotlivé třídy.

V pátek 20.12. prožijeme s dětmi dopoledne s vánočními zvyky i tradicemi. Budeme pouštět lodičky, rozkrojíme jablíčko, uvaříme si vánoční punč a zazpíváme si koledy. V tento den můžou děti donést na ochutnání pár kousků cukroví.

Přejeme všem krásné Vánoce.