Březen 2022 – Kočičky

„Kniha, přítel člověka“.Začíná měsíc knihy a ta nás bude provázet po celý březen. Najdeme v ní nejen krásné pohádky a příběhy, ale také mnoho nových užitečných a zajímavých informací. Povíme si, jak se takové kniha vyrábí, kdo je ilustrátor, spisovatel, básník a jak se ke knize máme chovat. Uděláme si výstavku z nejoblíbenějších knih, které děti donesou z domova a z každé si něco přečteme nebo necháme děti, ať svoji knihu samy představí. Zkusíme si vyrobit svoji knihu,ve které budeme mít obrázkové čtení. Domluvíme se s paní knihovnicí na návštěvě místní knihovny. Pro děti bude také velkým přínosem, když  si tento měsíc každý den najdete chvíli času a přečtete svým dětem nějaký příběh nebo pohádku. Pokud budete chtít, můžete si půjčit i  nějakou knihu ze školky.

Nejen v rámci Zvídálka, ale každý den budeme v přírodě pozorovat přicházející jaro a poznávat první jarní květiny, pupeny na stromech i první kvetoucí keře. První jarní den oslavíme výrobou Morany ze starého pečiva a průvodem ji doneseme k potoku, kde ji vhodíme  do vody. Rozloučíme se se zimou a zpěvem jarních písní přivítáme jaro.

Tento měsíc nám také začíná plavání, kterého se zúčastní téměř všechny děti.

Etiketa- s Justýnou si povíme o vhodném chování při návštěvě knihovny, kina, divadla,koncertu nebo nějakého jiného vystoupení umělců.

Rozvíjení řeči– budeme pokračovat s logo-hrátkami z knihy Co mi povíš, Matěji? Říkadly z knihy Brousek pro tvůj jazýček si procvičíme správnou výslovnost hlásek.